Plně kompatibilní se Shopify

Royal Mail IOSS řešení od Ship24

Získejte nejlepší podporu ve své třídě a zajistěte, aby vaše podnikání bylo plně v souladu s EU DPH s odborníky v tomto odvětví Ship24.

Royal Mail IOSS řešení od Ship24

Co znamená IOSS pro uživatele Royal Mail?

Import One-Stop-Shop je nový dovozní systém, který zavedla Evropská unie. Doprovází nové DPH EU změny, které vedly k ukončení prahu osvobození od daně ve výši 22 EUR nebo méně, což znamená, že na veškeré zboží dovážené do EU bude nyní účtována daň z přidané hodnoty.

Jako doprovod k těmto změnám byl zaveden systém IOSS, který funguje jako volitelná zjednodušená dovozní služba, která slibuje rychlejší dodací lhůty, efektivnější systém plateb DPH v EU a větší transparentnost pro kupující a prodávající. Režim se týká především prodejců elektronického obchodu B2C, kteří prodávají zboží nízké hodnoty (v hodnotě 150 EUR nebo méně).

Co musí e-shopaři IOSS Royal Mail zvážit?

Pokud jste e-shop nebo firma, která prodává prostřednictvím a tržiště (elektronické rozhraní), pak by tyto změny mohly mít významný dopad na to, jak vaše firma funguje. I když je schéma nepovinné, bude záležet na povaze vašeho podnikání, zda bude výhodné přihlásit se do schématu IOSS.

V tomto článku naleznete informace o tom, jak se zaregistrovat ke zprostředkovatelské službě IOSS a jaké povinnosti budete muset splnit, abyste byli v souladu s IOSS. Pokud jste e-tailer, online obchod nebo tržiště a chcete plnou shodu s IOSS, pak nehledejte nic jiného než odborníky na lodní sektor, Ship24. Nabízíme kompletní zprostředkovatelské služby IOSS, od bleskově rychlé registrace až po nejlepší podporu ve své třídě, abychom vám umožnili poskytovat ty nejlepší služby pro vaše zákazníky z EU. Zjistěte více o našem podnikání IOSS řešení a jak nyní získat číslo Royal Mail IOSS.

Jak zajistím soulad s IOSS Royal Mail?

Jakmile se zaregistrujete do IOSS s IOSS fiskální zprostředkovatel poskytovatele, budete muset začít zobrazovat a vybírat DPH pro své vlastní záznamy a deklarovat a platit DPH svému zprostředkovateli IOSS, abyste splnili požadavky IOSS. Ship24 vám může pomoci s tímto procesem tím, že poskytne podrobné informace o tom, jak to udělat, a také průběžnou podporu ohledně DPH.

Při využití služby IOSS by měl zákazník předplatit DPH na prodejním místě, což bude zahrnovat doručení zásilky přepravní společností. Společnost Royal Mail a její doručovací partneři proto nebudou účtovat dovozní DPH ani manipulační poplatky za žádné balíčky Royal Mail IOSS. To je jedna z hlavních výhod používání systému IOSS, protože zákazníkům poskytuje nejlepší možnou zkušenost po nákupu a zároveň odstraňuje jakékoli potenciální zpoždění dodávky u dovozu do EU.

Další informace o nových změnách EU naleznete na webových stránkách Evropské komise.

Musím posílat balíčky IOSS Royal Mail?

Systém IOSS je volitelný a stále existuje řada různých způsobů, jak vyvážet zboží do EU / prodávat kupujícím z EU. Jsou uvedeny níže:

  • Prodej prostřednictvím registrovaného tržiště IOSS: Některá tržiště budou mít vlastní číslo IOSS, a proto budou zodpovědná za výběr a placení DPH z objednávek v místě prodeje. Možností pro podniky, které se samy nechtějí do IOSS registrovat, je rozhodnout se prodávat své zboží (pokud je to možné) na platformě, která má vlastní registraci IOSS. Před výběrem této možnosti by se však podniky měly obrátit na tržiště, protože některé platformy vyžadují, aby podniky měly svá vlastní individuální čísla IOSS, a jako takové nebudou odpovědné za plnění jakýchkoli povinností IOSS. Pokud tržiště, na kterém je vaše firma registrována, má číslo IOSS, musíte informovat Royal Mail, aby mohly být balíčky zpracovány odpovídajícím způsobem. Po oznámení bude k vašemu balíčku IOSS Royal Mail připojeno správné číslo tržiště IOSS.
  • DDU, DDP a další způsoby doručení. Zboží můžete do EU posílat stále stejným způsobem jako před zavedením systému Import One-Stop-Shop. Tyto způsoby doručení zahrnují Delivery Duty Paid (DDP), kdy kurýr zaplatí dlužnou DPH jménem zákazníka za účelem odeslání, ale zákazník ji musí zaplatit při doručení v zemi určení. Vezměte prosím na vědomí, že tato možnost může znamenat zpoždění v doručení kvůli požadavku na zvláštní zpracování balíků na celních úřadech EU. Stejně tak, zejména u zboží nižší hodnoty, by se celková cena zaplacená zákazníkem mohla nakonec prodražit kvůli zvýšeným poplatkům za ruční manipulaci účtovanými buď kurýrem, celními orgány EU nebo oběma.

Mnoho podniků se však rozhodlo zaregistrovat do systému IOSS a získat číslo IOSS kvůli výhodám, které jim a jejich zákazníkům nabízí, as Ship24 to nikdy nebylo tak jednoduché. Ship24 nabízí podrobné pokyny k registraci, abyste své firmě získali jedinečné číslo IOSS již za tři dny. Náš balíček řešení IOSS také zahrnuje plné zastoupení IOSS v celé EU a trvalou podporu se všemi povinnostmi v oblasti DPH.

Na jaké zboží se IOSS Royal Mail vztahuje?

Zboží, které je zahrnuto do systému IOSS, zahrnuje veškeré zboží prodávané na internetových obchodních stránkách a elektronických rozhraních. Zboží prodávané na dálku je popisováno jako zboží, které je v době prodeje přepraveno ze zemí mimo EU v hodnotě 150 EUR nebo méně (včetně případů, kdy je více položek v jednom balíku, protože celková částka se počítá jako celková hodnota zásilky).

Vezměte prosím na vědomí, že balíčky IOSS nepodléhají spotřebním daním (pokud nejsou výslovně uplatněny, například na alkohol nebo tabák).

Jak se mohu zaregistrovat do Royal Mail IOSS?

Můžete se buď zaregistrovat a podat svá vlastní daňová přiznání přímo, pokud sídlíte v EU prostřednictvím systému One-Stop-Shop, nebo se společnosti v EU i mimo ni mohou rozhodnout pro kompletní zprostředkovatelské služby s Ship24. Zajišťujeme, aby podniky a tržiště byly plně v souladu s DPH jako oficiální zástupce IOSS, s rychlou registrací a nejlepší podporou ve své třídě pro všechny vaše potřeby IOSS. S našimi rozsáhlými zkušenostmi v odvětví dopravy, mezinárodním týmem a konkurenceschopnými cenami není divu, proč se velcí i malí e-shopové obracejí na Ship24, aby zajistili, že dostanou kompletní řešení IOSS. Chcete-li se dozvědět více, klikněte na „získat číslo IOSS“ v horní části stránky nebo navštivte naši vyhrazenou stránku řešení IOSS na kartě v horní části a nechte nás zbavit se stresu z IOSS.

Pokračováním souhlasíte s používáním cookies. Více informací